Чи можливо обхитрити домофон Cyfral (Цифрал)?
Як і будь-який інший домофон, вказаний пристрій від виробника «Цифрал» має свої вразливі місця. У даній статті ми спробуємо розкрити всі таємниці, які дозволять відкрити пристрій Cyfral, не маючи відповідного ключа.
Як обдурити домофон Цифрал?
Як не дивно, але проникнути в під'їзд, обхитрити захист домофона, Вам вдасться під звуки музики. Спочатку слід зазначити, що на підготовку спеціального обладнання необхідно витратити трохи часу і зусиль. Даний варіант не є найпростішим.
Якщо ж Ви бажаєте значно спростити процес відкриття будь-якого домофона марки «Цифрал», радимо купити універсальний ключ (всюдихід).
Що таке універсальний всюдихід?
Універсальний ключ для домофона - це пристрій, який має унікальний код. Даний вид ключа сумісний з 95% домофонів, відповідно, дозволяє отримати доступ до колосальної кількості під'їздів міста і країни. Даний ключ працює в будь-якій точці світу, де встановлені подібного роду домофони.
Переваги універсального ключа в його ефективності. Власникові всюдихода не доводиться використовувати кілька окремих ключів, що надає більше комфорту.
Ще одною невід'ємною перевагою є вартість. Користувачеві не доводиться купувати кілька ключів, що значно знижує фінансові витрати.
Отже, рухаємося далі - екскурс в теорію
Ідентифікатори «Dallas Semiconductor Touch Memory DS1990», є лідерами на сучасному ринку. Зазначені «таблетки» стали панацеєю на ринку систем контролю доступу, однак, як виявилося, навіть ці пристрої можна з легкість підробити. Для цього необхідно лише зчитати код, який зашифрований в ключі-таблетці.
Компанії «Цифрал» вдалося запатентувати даний вид пристрою ще в 2000 році. Електронний ідентифікатор отримав назву «Touch Memory Cyfral DC-2000». Дана розробка стала більш досконалою в порівнянні зі своїм попередником. Розробники усунули цілий ряд негативних якостей, зробивши ключ надійним і більш простим в експлуатації.
Однак і цей ключ не має підвищеного захисту. Домофон реагує на звук, відповідно, необхідно лише роздобути унікальний сигнал, що дозволяє відкрити замок без ключа.
Процес відкриття відбувається наступним чином:
• У момент контакту ключа з домофоном, таблетка передає код до того моменту, поки пристрій розпізнає його і не підтвердить, як правильний.
• Домофони марки «Цифрал» не використовують протокол обміну і лише «слухають ключ-ідентифікатор».
Виходячи з цього, можна впевнено заявити, що відтворення записаного звукового сигналу допоможе деактивувати замок.
Як здійснити запис сигналу домофонного ключа?
На превеликий жаль, магнітофон не підійде для реалізації зазначеної задумки. Необхідно використовувати пристрої з більш якісним звучанням. Запис можна здійснити на комп'ютер зі звуковою картою. Далі скопіювати запис на CD і відтворити за допомогою плеєра. Не менш ефективним і більш простим варіантом стане використання диктофона або мобільного телефону.
Щоб здійснити запис сигналу ключа Цифрал знадобитися відшукати джерело живлення 2,4-5 В. Для цього Ви можете використати дві батарейки, які дозволять отримати до 3 В. Не рекомендується використовувати блоки живлення комп'ютера, так як в цьому випадку можуть з'явитися сторонні шуми, які негативно позначаться на загальному процесі. Далі необхідно отримати опір 1,5-2,2 кОм. Із зазначених комплектуючих необхідно зібрати наступну схему, яка стане ефективною для прослуховування.
Амплітуда сигналу складе 0,3-0,5 В на рівні постійної складової 1,0-1,5 В, завдяки чому цей звуковий сигнал вдасться подати безпосередньо на вхід звукової карти.
У разі якщо в наявності є тільки мікрофонний вхід, що останнім часом часто зустрічається в сучасних телефонах і ноутбуках, схему знадобиться незначною мірою ускладнити. Вам знадобиться додати 2 резистора, які будуть використовуватися в якості подільника напруги. На мікрофонному вході необхідно налаштувати амплітуду сигналу, що буде дорівнює 0,5-1,2 мВ.
У кінцевому результаті буде отримано девайс подібного плану:
Коли підготовка звукозаписного пристрою буде завершена, можна приступати безпосередньо до процесу копіювання сигналу. Для цього можна використовувати наступні програми:
1. Cool Edit
2. Sound Forge
3. Total Recorder
Або будь-які інші, які дозволяють в ручному режимі виставити рівень запису. Також можна використовувати стандартну функцію звукозапису з функціонала операційної системи «Віндовс», однак у цьому випадку необхідно створити кілька записів, щоб в завершенні вибрати максимально прийнятну по рівню.
У програмі необхідно вибрати правильний джерело сигналу (порт, в який підключений девайс). Записуватися звук буде у форматі «WAV», зі стандартними параметрами:
• Моно тривалістю 60-120 секунд.
• 16 біт.
• PCM 44100 Гц.
Якщо запис здійснюється за допомогою мобільного пристрою, необхідно зробити так, щоб охоплення виробленого звуку здійснювалося через гарнітуру. Щоб це зробити потрібно буде відрізати мікрофон від гарнітури або припаяти додатковий провід до виходу виробу.
Файл готовий, рухаємося далі!
Отже, отриманий файл поміщаємо на компакт-диск у форматі cda. Перетворити в зазначений формат можна за допомогою всім відомої програми Nero. Якщо такої немає, можете завантажити її на офіційному сайті або скористатися будь-якою іншою схожою програмою.
Також можна записати безпосередньо у форматі WAV, але лише у випадку, якщо мобільний пристрій або плеєр відтворює даний формат.
Важливо! Якщо Ви використовуєте mp3 запис, значить Вам, необхідно встановити опції з ідеальною якістю файлу і максимумом бітрейта. Інакше під час стиснення файлу кодова інформація може бути втрачена.
Також WAV-файл можна створити на ПК або ноутбуці, після чого за допомогою Data-кабель або Bluetooth відправити його в пам'ять будь-якого мобільного пристрою, в якості повноцінного mp3.
Існує маса варіантів, як здійснити цей процес, кожен індивідуально визначить кращий для себе, враховуючи можливості свого мобільного пристрою.
Уперед діяти!
Тепер прийшов час до рішучих дій. Пробуємо відкрити кілька дверей. Для цього припаюємо шнур з роз'ємом опору, з номінальною потужністю 680-820 Ом до місця, де раніше були розташовані навушники. Два кабелі включаються паралельно каналами один до одного, як видно на схемі.
Успіх гарантований якщо плеєр або мобільний пристрій видаватиме змінний сигнал, з амплітудою не менше 0.5 В. Рекомендується попередньо протестувати пристрій і дізнатися амплітуду за допомогою осцилографа, якщо ж такого немає, доведеться перевірити безпосередньо в момент відкриття. При недостатній силі потужності необхідно підвищити її за допомогою регулювання сигналу на виході.
Також можна скористатися програмою «Cool Edit і Sound Forge», яка дозволить дізнатися рівень сигналу без осцилографа.
Завершальний етап - тестування!
Щоб упевнитися в тому, що пророблена робота була зовсім не марною, необхідно лише запустити мобільний пристрій або CD-плеєр на відтворення файлу. Рівень гучності при цьому повинен бути максимальним.
WARNING
Попереджаємо, що вся вищевказана інформація не є пропагандою, вона надана в ознайомлювальних цілях.
За допомогою даного матеріалу ми лише намагаємося показати мінуси і уразливості домофонів, повідомляючи громадян, що навіть надсучасні захисні системи мають свої слабкі сторони.